Tematy

Australia (31)

Australia - tu mieszkamy, pracujemy i żyjemy. Zaczytaj się w opowieściach o kangurach, czerwonej ziemi i Aborygenach a zakochasz się w tym miejscu tak samo jak my.

Azja Południowo-Wschodnia (1)

Egzotyczna mieszanka, a w jej centrum półwysep Indochiński i Archipelag Malajski, do których przynależą min. Indonezja, Tajlandia, Kambodża, Wietnam, Malezja, Singapur czy Filipiny.

Azja Wschodnia (2)

Azja Wschodnia to Chińska Republika Ludowa, ale nie tylko. To także mały (ale nie mniej ważny) Hong Kong oraz Makau. Wybierzcie się z nami w podróż do tego orientalnego zakątka naszej planety.

Bliski Wschód (1)

Przez prawie trzydzieści wieków Bliski Wschód był epicentrum starożytnego świata, dziś nadal ma wiele do zaoferowania. Do tego regionu zalicza się min. Egipt, Izrael, Iran, Turcję czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Europa (2)

Stary Kontynent a na nim 46 unikalnych krajów. Antyczne Ateny, starożytny Rzym, romantyczny Paryż, kosmopolityczny Londyn, tętniąca życiem Barcelona, klimatyczny Berlin, zachwycający Kraków, monumentalna Moskwa.

Hong Kong (1)

Hong Kong to miasto skrajności. Od luksusowych samochodów i butików projektantów prawie na każdym rogu, po walające się wszędzie śmieci i wiszący nad miastem niebezpieczny dla zdrowia smog. Hong Kong wciąga i fascynuje, a jednocześnie przytłacza i wysysa energię.

Nowa Zelandia (6)

Perła na Pacyfiku. Lodowce, wulkany, gejzery, plaże, krystaliczne turkusowe jeziora, fiordy, góry, podzwrotnikowe lasy, i to wszystko na powierzchni mniejszej od Polski! Absolutnie unikalne miejsce na Ziemi, które pokochaliśmy i do którego chcemy wracać.

Oceania (1)

Oceania jest największym, w sensie przestrzeni geograficznej, subregionem Azji-Pacyfiku. Obejmuje (poza Australią i Nową Zelandią) liczne wyspy pochodzenia wulkanicznego i atole na obszarze Pacyfiku.

Polska (1)

Polska to kraj niezwykle różnorodny i trochę jednak niedoceniany. Mamy majestatyczne góry, urokliwe kurorty nad Morzem Bałtyckim, przepiękne mazurskie jeziora, miasta przepełnione historią, oraz wiele innych perełek wciąż czekających na odkrycie.

Singapur (1)

Singapur to dla wielu turystów nie zawsze cel sam w sobie, ale bardzo często przystanek na trasie. Tak do tej pory było i z nami. Przez ostatnie trzy lata kilkukrotnie w drodze z Australii do Europy i z powrotem, mieliśmy międzylądowanie właśnie w Singapurze. Zawsze jakoś brakowało nam czasu żeby zatrzymać się tu na dłużej.