Queenstown

Kolejny dzień na wyspie południowej poświęciliśmy całkowicie na zwiedzanie słynnego kurortu na wyspie południowej – Queenstown. Miasteczko zamieszkałe przez 10 tys. mieszkańców, jest przepięknie położone, leży nad zatoką Queenstown Bay i jeziorem Wakatipu przypominającym kształtem literę Z.

Dzień 7

Z miasteczka rozciąga się przepiękny widok na góry The Remarkables. Góry te zmieniają kolor po wpływem promieni słonecznych, wygląda to zachwycająco zwłaszcza w trakcie wschodu i zachodu słońca.

Queenstown oferuje wiele atrakcji turystycznych. My wybraliśmy się zobaczyć zawieszony nad rwącą turkusową rzeką nieczynny już most kolejowy, gdzie odbywają się co kilka minut skoki na bungee. Niezwykle widowiskowe miejsce, niestety nikt z nas nie odważył się na skok w przepaść. Następnie wybraliśmy się do położonego nieopodal miasteczka Arrowtown. Słynie ono z architektury z okresu gorączki złota, która opanowała ten region w latach 60. XIX w.

Panorama Queenstown oraz jeziora Wakatipu ze szczytu kolejki linowej (w tle widoczne góry The Remarkables).

Wieczorem czekała nas kolejna atrakcja – wjazd kolejką linową Skyline Gondola na główny punkt widokowy miasta. Wjechawszy na górę naszym oczom ukazała się rozbrajająca panorama Queenstown, w promieniach powoli zachodzącego słońca widok był tym bardziej niezwykły. Na punkcie widokowym mieści się świetna restauracja serwująca kuchnię międzynarodową. Niespiesznie zjedliśmy kolację rozkoszując się smakiem serwowanych dań, ale przede wszystkim unikalnym widokiem na wspaniałe Queenstown.

O autorce